Az élő szervezet egyes pontjai egységes rendszert alkotnak. A feng shui picit hasonlít az emberi szervezethez aszerint, hogy akkor beszélhetünk egészségről, ha az energia folyamatosan áramolhat a testünkben, nincs elakadás, torlasz, illetve természetesen nincs betegség.
Testünkhöz hasonlóan lakásunk is jó energiaellátottságot igényel. Az otthonunkban lévő energiának áramolnia kell, hiszen minden, ami körülvesz bennünket energiával bír, hozzátesz vagy elvesz az életünkből. Így hát fontos, hogy célzottan, tudatosan használjuk a környezetünkben lévő tárgyakat.
A lakás keringője
Az életenergiának úgy kell bejárnia a helyiségeket, mintha egy keringőző pár táncolna keresztül rajtuk. Tehát a mi dolgunk, hogy akadálymentesítsük az utat. A külső és a belső hat egymásra, ha jobb, harmonikusabb környezetben vagyunk, a lelkünk is kivirul.
Ha egy pillanatra belegondolunk, vajon hol érezzük a legjobban magunkat a lakásban? Van olyan hely, amit kifejezetten nem szeretünk? Ahol mindig kupi van? Talán ez nem véletlen, sőt pár apró változtatással, akár az ellentétére is fordíthatjuk.
Gyakorlati tippek az energia áramoltatására
A színek összhangja
- Minden lakás önmagában egy műalkotás. Ezért így is kell kezelnünk. Összhangban kell lennie a színeknek, a formáknak, és így az érzéseknek is.
- A megfelelő színekre és méretekre van szükség mikor bútorokat, kiegészítőket vásárolunk. Ha például a nappaliban bármilyen szimmetrikusság van – két ugyanakkora ablak, négyzet alakú alaprajz… akkor azt érdemes hangsúlyozni hasonlóan elrendezett bútorokkal. Ettől a harmónia, a rend érzetünk meg fog nőni, ez pedig az egyik elsődleges szükségletünk.
- Az alapszabály, hogy minden szín amit beviszünk a térbe vagy sápítani vagy élénkíteni fogja a helységet, úgyhogy válasszunk bölcsen.
- A túlzsúfoltság akadályozza a fejlődést. Igyekezzünk csak olyan darabokat, dekorációs elemet megtartani, amik valóban jó érzéseket váltanak ki belőlünk és szeretettel nézünk rájuk. Minden más fölösleges apróságot távolítsunk el.
- A virágok minden helységet feldobnak, az élő növények pedig serkentik az energia áramlását.
Hálószoba
- Annak érdekében, hogy a lakószoba igazán nyugalmas tudjon lenni, már a ház tervezésénél is oda tudunk figyelni annak elhelyezkedésére. A lehető legtávolabb feküdjön a bejárati ajtótól, több szint esetén legyen a legfelső emeleten.
- A berendezés színeivel és formáival közvetítsen szelíd és kellemes érzést. Használjunk halvány, pasztell színeket.
- A szekrények vagy az éjjeliszekrények éles sarkai ne mutassanak az ágy felé.
- Az ágyat igyekezzünk ne az ajtó és az ablak közé helyezni, mert ez a forma is zavarhatja a nyugodt pihenést, feltöltődést.
- A hálószobában elhelyezett tükör gyakran alvászavarok kiváltó oka lehet. Ha erre gyanakszunk, tegyünk egy próbát, néhány hétre takarjuk le a tükröt egy kendővel. Az öltözködéshez használt tükör legjobb helye a szekrény ajtajának belső oldala.
- Próbáljuk az ágyat ne az ablak alá rakni, sőt a legjobb, ha semmilyen nehéz tárgy nem kerül az ágy fölé. Se polc vagy lámpa… Ezek mind nyugtalanítóan hathatnak a pihenésünkre.
Rend
- Mielőtt bármit tennénk, meg kell szabadulnunk a haszontalan kacattól. Ez a lépés létfontosságú. Minél következetesebben hajtjuk végre a rendcsinálást, annál jobban fognak működni a segítő eszközök.
- Az újrahasznosítható darabokat elajándékozhatjuk.
- Haladjunk lépésről lépésre. Ne feltételezzük, hogy az egész házat át tudjuk nézni egy nap alatt, de egy fiókot, egy szekrényt vagy akár egy egész szobát talán igen.
- Legyünk türelmesek magunkkal a folyamat közben és minden lépés után ajándékozzuk meg magunkat valamivel.
Nappali
- Figyeljünk a képek és dekorációs tárgyak szimbolikájára, hallgassunk az érzéseinkre és váljunk meg mindentől, ami nem kelt bennünk pozitív érzéseket.
- A kanapét ne helyezzük az ajtóval szembe, mivel gátolja az energiaáramlást. A kanapé hátulja legyen eltakarva, ne hagyjuk nyitottan, legjobb ha a fal mellett van. Ha túl nagy a szoba és ezt mégsem tartjuk optimálisnak, tehetünk egy komódot, szekrényt, állólámpát… mögé.
- A nappaliban fogad vendégeket a család, itt találkozunk a “külvilággal”. Éppen ezért ez egy félig nyilvános hely, és ennek megfelelően kényelmesen “hívogatóan” kell berendezni. Ennek a helyiségnek az üzenete a családon és vendégeken keresztül eljut a külvilághoz.
Hála
- A legfontosabb dolog, amin tudunk egy picit változtatni, az a hozzáállásunk.
- Tekintsünk hálával az otthonunkra, mert megvéd minket a külvilág megrázkódtatásaitól, mert helyet ad nekünk a visszavonulásra és energiatartalékaink feltöltésére.
- A hála és a megbecsülés az út, melyen keresztül haladhatunk a bőség felé.
Annamari
Festményeim szeretettel